nazwa cukierni

Kreatywna nazwa cukierni – sześć słodkich przykładów

Jak nazwać pracownię cukierniczą, aby oczarować klienta? Skosztuj sześciu pomysłów, które przyprawiono słodką kreatywnością i wzbogacono nadzieniem z dobrą treścią.

 

Znawcy i praktycy współczesnej sztuki cukierniczej doskonale zdają sobie sprawę, że droga do idealnego wypieku nie prowadzi dziś jedynie przez zmysł smaku. Choć smak odgrywa kluczowe znaczenie, to zanim będziemy mieli okazję skosztować muffina lub bezę, najpierw jemy ten przysmak oczami. Efekt wizualny ma równie istotne znaczenie.

Cofnijmy się o jeszcze jeden krok wstecz. Zanim będzie nam dane skosztować wypiek; zanim będziemy podziwiać piękny tort, najpierw zetkniemy się z nazwą. Na szyldzie cukierni, na stronie internetowej lub na jej profilu w mediach społecznościowych.

Nazwa cukiernicza musi przyciągnąć uwagę, niczym najpiękniej udekorowany tort, a następnie przekazać wartościową treść, jak wypełniona soczystym nadzieniem jagodzianka.

Podobnie jak odpowiednio dobrane składniki gwarantują smakowity wypiek, tak odpowiednio dobrane słowa mogą przełożyć się na równie oryginalną nazwę marki.

 

Jak fajnie nazwać cukiernię? Oto sześć świeżutkich przykładów z naszego rynku, które w unikalny sposób działają na zmysły. Głównie polskie nazwy + jeden angielski rodzynek.

 

Bake My Day

Nazwa dla pracowni cukierniczej będąca kreatywną grą słów ciekawie nawiązującą do istoty działalności. Równocześnie ta nazwa komunikuje coś więcej, coś ponad. „Make my day” to popularny angielski zwrot oznaczający „zrobić dzień / poprawić humor”. Zamiana jednej literki – „make” na „bake” przenosi markę w pachnący świat wypieków, wciąż pozostawiając wyraźne nawiązanie do robienia dnia. Nazwa zawiera w sobie smakowitą obietnicę poprawy humoru poprzez dostępne w tej rzeszowskiej cukierni słodkości.

 

Dostaniesz Wypieków

Wypiek wypiekowi nierówny – nie tylko pod względem smakowym, na polu kuchennym, ale również na polu językowym. Wszak słowo „wypieki” oznacza nie tylko upieczone ciasta, ale również silne rumieńce na policzkach. Dwuznaczność ta znalazła swoje odbicie w fajnej nazwie pracowni tortów artystycznych z Łodzi. Wypieki na twarzy często pojawiają się pod wpływem emocji, co przekładając na działalność cukierniczą zapewnia pozytywne emocje związane z przygotowaniem i delektowaniem się tortami.

 

Mielone Migdały

Nazwa dla domowej cukierni o bardziej uniwersalnym charakterze. Zastanów się nad takim ponadczasowym kierunkiem przy szukaniu pomysłów, nie zamykaj się i nie ograniczaj w nazwie do jednego produktu, np. muffinów lub babeczek. Wszak w bliższej lub dalszej przyszłości paleta wypieków może się nieco poszerzyć. Dodatkowo po bliższym poznaniu marki stojącej za tą nazwą odkrywamy jeszcze jeden, istotny migdałowy smaczek. Wyróżnikiem tej wolsztyńskiej cukierni jest bowiem wykorzystanie do pieczenia mąki z mielonych migdałów.

 

Terapia Cukrowa

Nie jest żadną tajemnicą, że słodkości mogą poprawić nastrój (przynajmniej chwilowo). Wszystko za sprawą węglowodanów, czyli cukrów. Po ich spożyciu rośnie w organizmie poziom serotoniny, związku chemicznego określanego mianem hormonu szczęścia. Terapeutyczna funkcja słodkości, oczywiście z pewnym przymrużeniem oka, została wykorzystana na szyldzie gdyńskiej pracowni. Tak powstała całkiem zabawna nazwa cukierni Terapia Cukrowa. Po bliższym poznaniu marki odkrywamy, że w tej nazwie kryje się też głębsze dno. Jak przekonuje właścicielka, własna działalność pomogła jej wyjść z choroby, rozwinąć pewność siebie, więc ewidentnie miała funkcję terapeutyczną.

 

WypiekAna

Korci Cię, aby w nazwie firmy umieścić swoje personalia, imię bądź nazwisko? Spójrzmy prawdzie w oczy: nazwa typu Cukiernia Irena nie będzie zbyt wyszukanym i zapadającym w pamięć pomysłem. Wykorzystaj imię na szyldzie w bardziej wyrafinowany, niebanalny sposób. Tak jak np. widzimy w nazwie pracowni cukierniczej WypiekAna prowadzonej przez panią Anię w Gdańsku. Jest imię? Jest. Plus wyraźne nawiązanie do profilu działalności. Ale jakże daleko tej nazwie do Cukiernia Anna / Irena itp.

[Przeczytaj więcej o imieniu lub nazwisku w nazwie firmy]

 

Mąka i Łąka

Nazwa o charakterze skojarzeniowo-symbolicznym. Obsypana mąką i udekorowana pachnącym kwiatami. Czego chcieć więcej od cukierni oferującej wypieki bazujące na naturalnych surowcach, udekorowane jadalnymi kwiatami? „Mąka i Łąka to naręcze polnych kwiatów, Ziemia, wiatr we włosach, umazane leśnymi jagodami buzie moich dzieci, barwy lata, kompozycje jego smaków i zapachów” – w ten pełen pasji sposób przedstawia nazwę jej właścicielka na stronie internetowej.

 

Jeszcze nie wiesz jak nazwać cukiernię? Wyślij wiadomość:

  Zapytaj o dobrą nazwę dla Twojej firmy ↴

   

  Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, NIP: 5881995800. Szczegóły w polityce prywatności.

   

  Komentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *