nazwa gabinetu psychologicznego

Nazwa gabinetu psychologicznego, która generuje dobre emocje [PRZYKŁADY]

Jak nazwać gabinet psychologiczny, aby okazać gotowość wsparcia? Terapia to praca z emocjami, więc i nazwa gabinetu powinna odwoływać się do emocji. Zobacz 7 przykładów, które dobrze działają na psychikę.

 

W nazwach gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych funkcjonujących na rynku przyjął się dość utarty i mało oryginalny schemat. Zazwyczaj jest to Centrum / Gabinet Psychologii / Psychoterapii + imię i nazwisko lub po prostu: Psycholog / Psychoterapeuta w połączeniu z imieniem i nazwiskiem.

Nie ulega wątpliwości, że nazwa w tej branży powinna brzmieć schludnie i profesjonalnie, aby od pierwszego kontaktu budować pozytywną więź z pacjentem. Nazwa powinna być stonowana i spokojna, aby nie zrazić, tylko delikatnie zachęcić odbiorcę do bliższego poznania działalności i otwarcia się przed psychoterapeutą. Ale to nie oznacza, że nazwa musi być nijaka i nudna!

Podczas sesji terapeutycznych istotą jest praca z emocjami, dotarcie do tych głębszych, często trudnych i ukrywanych uczuć. Emocjonalny kierunek warto wykorzystać również przy tworzeniu nazwy centrum psychologicznego.

 

Jak niebanalnie nazwać gabinet psychoterapii? Oto siedem wybranych przykładów z polskiego rynku, które w ciekawy sposób działają na emocje:

 

Siły Wsparcia

Nazwa bazująca na dwuznaczności, inspirowana światem militariów, ale w kontekście terapeutycznym nabiera nowego znaczenia, odsuwając militarne konotacje na dalszy plan. Nazwa tego gabinetu pomocy psychologiczno-pedagogicznej zawiera w sobie jasny i klarowny przekaz. Siły Wsparcia to zespół terapeutów zapewniających szeroko pojęte wsparcie; silne i nastawione na konkretny cel wsparcie w trudnych momentach życia.

 

Holitechnika

Nazwa dla gabinetu psychologicznego będąca neologizmem, nowym pojęciem powstałym na potrzeby marki. Wskazuje na holistyczne podejścia do pracy terapeutycznej i zarazem odpowiednie kompetencje, odpowiednią technikę. Poprzez podobieństwo do politechniki nazwa kładzie akcent na profesjonalny, dopracowany technicznie model działalności.

 

Ad Intra

Ad astra – oznacza z łaciny „do gwiazd”, a Ad Intra: „do wnętrza”. Nazwa centrum psychoterapii wskazuje kierunek, w jakim należy pójść, który należy zgłębić, aby poradzić sobie z trudnymi przeżyciami i uczynić własne życie lepszym. Otaczające nas rozpraszacze często odwracają uwagę od samej istoty. A istota kryje się wewnątrz i tylko zaglądając do wnętrza, w głąb emocji, można przepracować trudne stany i doświadczyć szczęścia.

 

Growself

Nazwa o uniwersalnym charakterze obracająca się wokół wzrostu – rozwoju, mierzenia i sięgania wyżej. W połączeniu z pojęciem „self” wyraźnie wskazuje na rozwój i przemiany wewnętrzne, jakie dokonują się podczas konsultacji i sesji terapeutycznych. Growself zapewnia pole do rozwoju wewnętrznego, na swój sposób pokazuje możliwość „urośnięcia”, dając perspektywę pozytywnej przemiany ze wsparciem terapeuty.

 

Otulnik

Niezwykle ciepła, wspierająca, wręcz otulająca nazwa gabinetu pomocy psychologicznej. Stworzenie nowego słowa, które pozostanie zrozumiałe dla odbiorców jest wyzwaniem, a Otulnik w pełni sprostał temu wyzwaniu. Z nazwy emanuje opieka i wsparcie istotne w całym procesie terapeutycznym. Równocześnie, dzięki wykorzystaniu nowego pojęcia, nazwa gabinetu zyskuje unikalny charakter, ponieważ będzie utożsamiana z tym jednym, konkretnym miejscem.

 

Pozytywka

Inspirująca nazwa dla gabinetu psychoterapeutycznego dla dzieci. Urzeka w niej symbolizm i wieloznaczność. Pozytywka to zabawka grająca po nakręceniu w kółko tę samą melodię, co na poziomie symbolicznym może oznaczać w kółko powtarzane schematy, które utrudniają dotarcie do sedna emocji. Z innej strony patrząc, nazwa wysuwa pozytywne nastawienie na pierwszy plan. Jednocześnie warstwa brzmieniowa jest odpowiednio dopasowana do młodszych pacjentów gabinetu.

 

Talk & Solve

Na rynku usług terapeutycznych dominują polskie nazwy. Tymczasem ciekawym przykładem anglojęzycznej nazwy gabinetu terapii dla par jest Talk & Solve. Porozmawiaj i Wyjaśnij. Niby nic wielkiego, ale jednak niekiedy zwykła rozmowa w skonfliktowanym związku urasta do rangi czegoś niemożliwego. Tu wkraczają terapeuci Talk & Solve oferujący zaangażowane wsparcie, wspólną rozmowę, która pomoże wyjaśnić i rozwiązać sporne kwestie.

 
 

Wciąż nie wiesz, jak nazwać gabinet psychologiczny? Wyślij wiadomość:

  Zapytaj o dobrą nazwę dla Twojej firmy ↴

   

  Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, NIP: 5881995800. Szczegóły w polityce prywatności.

   

  Komentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *