nazwa firmy przykłady

Przykładowe nazwy firm – obszerny wybór!

Imponująca liczba nazw polskich firm zebranych w jednym miejscu, a we wstępie: cytaty z naszego bloga DobreImieFirmy.pl. Oto nowa książka „Firmy” – zobacz, gdzie dostaniesz ją za darmo!

„Firmy” to potężna analiza ilościowa polskiej gospodarki kreatywnej w sektorze słowotwórstwa. To podręczny leksykon nazw przedsiębiorstw, unikalny zbiór wyrazów posiadających jedno znaczenie: zarabianie na życie – informuje odpowiedzialne za publikację wydawnictwo Rozdzielczość Chleba (co, swoją drogą, jest równie ciekawą nazwą firmy). Autorem książki jest Piotr Puldzian Płucienniczak.

Na 452 stronach znajdziemy wypisane maczkiem nazwy istniejących (obecnie lub niedawno) firm działających na terenie Polski. W sumie mamy ich tu aż 74 tysiące! Są wśród nich przykładowe nazwy firm jednoosobowych, transportowych, budowlanych, jak i z każdej innej branży – wszystko uporządkowane alfabetycznie, od przedsiębiorstwa nazwanego Aaaaa, aż po ostatni na liście Żywix.

Niewątpliwą zaletą tej publikacji jest skumulowanie tak dużej liczby nazw w jednym miejscu. Dzięki temu zyskujemy szybki i wygodny dostęp do ogromnej bazy, bez konieczności „przeklikiwania się” przez wyszukiwarkę czy katalogi stron wyświetlające po 10 wyników. Szukając inspiracji czy nazwy dla swojej działalności otwieramy „Firmy” na losowo wybranej lub konkretnej stronie zawierającej słowa podobne do tych, które chodzą nam po głowie – i voilà – dajemy nurka na obszerne wody namingu!

Miło nam przekazać, że we wprowadzeniu do książki znalazły się cytaty z naszego bloga DobreImieFirmy.pl. Polecamy lekturę!

Publikacja dostępna jest w wybranych księgarniach, a zupełnie za darmo, w formie ebooka PDF, można ją ściągnąć [tutaj].

Jest jeszcze jeden sposób na wymyślenie nazwy firmy: zapytaj o wsparcie agencji namingowej.

  Zapytaj o dobrą nazwę dla Twojej firmy ↴

   

  Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, NIP: 5881995800. Szczegóły w polityce prywatności.

   

  Komentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *