nazwa szkółki piłkarskiej

Nazwa szkółki piłkarskiej, która broni się sama [INSPIRACJE]

Czy szkółka piłkarska jest skazana na mało oryginalną nazwę opisową, w stylu Akademii Piłkarskiej? Nic z tych rzeczy! Szamoobrona pokazuje jak się robi dobrą nazwę!

Szamoobrona to szkółka bramkarska prowadzona przez Grzegorza Szamotulskiego. Sympatykom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać tego pana. To były reprezentant Polski, bramkarz m.in. Legii Warszawa i Dundee United. Znany nie tylko ze swoich umiejętności na boisku, ale i bezkompromisowych wypowiedzi poza murawą.

Trzeba przyznać, że nazwa Szamoobrona idealnie pasuje do Grzegorza Szamotulskiego. Nie tylko dzięki wkomponowaniu w nią pseudonimu boiskowego – „Szamo”, który połączony został z kluczowym zadaniem bramkarza, czyli obroną.

Nazwa pasuje do „Szamo” również dzięki tej nieszablonowości, oryginalności odzwierciedlającej charakter samego Szamotulskiego.

Czemu znany bramkarz zdecydował się właśnie na taką nazwę szkółki piłkarskiej? Czy wymyślając Szamoobronę nie obawiał się zbytniego podobieństwa do nazwy pewnej partii? Pomiędzy treningami udało nam się zapytać o to samego Grzegorza Szamotulskiego.

Grzegorz Szamotulski: „Nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś mylił tę nazwę z polityką. Za Szamoobroną przemawia przede wszystkim mój pseudonim boiskowy i obrona kojarzona z bramkarzem. Poza tym osobiście nie unikam, nie boję się sytuacji ryzykownych, stąd postawiłem na taką bardziej oryginalną nazwę szkółki. To była dobra decyzja. Ludzie reagują na Szamoobronę bardzo pozytywnie. Od samego początku działalności docierają do mnie głosy wielu osób, że jest to fajna i nietypowa nazwa.”

Pomyśl o równie fajnej nazwie dla swojej szkółki i wejdź z przytupem do gry!

 

Komentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *