nazwa salonu kosmetycznego

25 czarujących nimf + nazwa salonu kosmetycznego [PRZYKŁADY]

Zastanawiasz się jak nazwać salon kosmetyczny? Poszukaj natchnienia u źródeł piękna – wśród mitycznych nimf!

 

Nimfy obecne w mitologii greckiej i rzymskiej to z definicji, a przede wszystkim ze skojarzenia – piękne, zachwycające urodą bóstwa. Boginie, które nigdy się nie starzeją, zawsze pozostają młode i piękne. Czyż nie oddaje to doskonale idei przyświecającej gabinetom kosmetycznym, w których klienci chcą zachować młodość na dłużej, z których wszyscy chcą wyjść jeszcze piękniejsi?

Piękno, młodość, bóstwo to pojęcia stworzone do nazwy dla kosmetyczki. Zamiast wyrażać je wprost, zbyt dosłownie na szyldzie, sięgnijmy po symbol, który łączy te pojęcia w jedną całość, dodatkowo tworząc wokół marki magiczną otoczkę. Wykorzystajmy moc drzemiącą w nimfach.

 

Piękno + brzmienie + emocje = nimfa

Odwołanie w nazwie firmy kosmetycznej do świata nimf to opowieść o pięknie i kobiecości subtelnie wtopiona w markę. To symboliczne nawiązanie do czegoś wyjątkowego i unikalnego, szansa na dotknięcie, skosztowanie tego mitycznego wdzięku. A właśnie tego szukają, tego chcą, tego pragną klientki salonów urody – i dostają zapowiedź pięknej, wyjątkowej odmiany już w samej nazwie!

Nimfy (a precyzyjnie rzecz ujmując: ich imiona) także od fonetycznej strony urzekają pięknem.

Przewaga samogłosek sprawia, że są to słowa miękkie, ciepłe, łagodne. Brzmią stylowo, kobieco, a jednocześnie, za sprawą wyczuwalnego w nich ducha łaciny lub greki: są dystyngowane i eleganckie. Dźwięczność idealnie współgra tutaj z kosmetycznym profilem działalności budując w świadomości odbiorcy równie kobiecy, ciepły, pozytywny wizerunek firmy.

Obok symbolicznego i fonetycznego piękna za wieloma nimfami stoi emocjonalna historia, którą można wpasować w nazwę marki kosmetycznej.

Na przykład Nesaea. To nimfa, która według podań powierzyła swoją duszę magikowi w zamian za obdarzenie jej niezrównanym pięknem. Historia ta świetnie komponuje się z działalnością salonu urody czy salonu stylizacji paznokci, gdzie współcześni magicy – kosmetyczki i stylistki oczarują klientów wydobywając z nich prawdziwe piękno.

 

Nimfo-naming firmy

Czas zanurzyć się w magicznym świecie nimf i znaleźć dla siebie uroczą inspirację! Poniżej przedstawiamy listę 25 starannie wyselekcjonowanych, najciekawszych, urzekających brzmieniem imion nimf. To piękne, niezależne byty, które pomogą Ci stworzyć równie piękną nazwę dla salonu kosmetycznego.

Argea

Ambrosia

Camarina

Castalia

Clytia

Daphne

Deiopea

Ephyra

Eudora

Galatea

Harpina

Ismenis

Laomedeia

Lysianassa

Menippe

Neomeris

Nesaea

Nomia

Phigalia

Polyxo

Protomedeia

Rhodia

Themisto

Thronia

Xantho

PS. Coś innego zamiast nimf? [Kliknij i poznaj więcej sposobów na dobrą nazwę beauty]

 

Wciąż brakuje Ci pomysłu na nazwę salonu kosmetycznego? Wypełnij poniższy formularz i zapytaj o uroczą nazwę:

  Zapytaj o dobrą nazwę dla Twojej firmy ↴

   

  Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, NIP: 5881995800. Szczegóły w polityce prywatności.

   

  Komentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *