nazwa na kebab

Nazwa baru z kebabem – najbardziej egzotyczne przykłady

Szukasz nazwy na kebab? Sprawdź skąd się wzięły popularne nazwy restauracji z kebabem: zarówno te z orientalnym rodowodem, jak i z poczciwym polskim Januszem na szyldzie.

 

Choć kebab przywędrował do Polski z Bliskiego Wschodu, konkretnie z Turcji, to zdążył już zadomowić się w naszej lokalnej gastronomii, stając się jej integralną częścią.

Bary, restauracje i budki z kebabem już tak mocno wsiąkły w krajobraz polskich miast i lokalnej gastronomii, że wielu uważa kebab za nowe polskie danie narodowe w kategorii street food.

Mimo wszystko jest jedna rzecz, która nie pozwala zapomnieć o korzeniach tego sycącego przysmaku. To nazwy lokali bardzo często inspirowane językami arabskimi. Choć brzmią dość enigmatycznie, to każda z takich nazw ma swoje znaczenie, każdy kryje w sobie historię.

 

Sprawdź jakie tajemnice skrywają najbardziej egzotyczne nazwy kebabów z najróżniejszych zakątków Polski:

 
Zahir Kebab – jawny, jasny, oczywisty

Sakhawat Kebab – szczodry, hojny, otwarty

Nazar Kebab – spojrzenie, obserwacja

Akbaba Kebab – sęp

Ezber kebab – zapamiętanie, zapamiętać

Ararat Kebab – nazwa góry w Turcji, na której miała spocząć Arka Noego

Habibi Kebab – kochanie, mój kochany

Izmir Kebab – nazwa miasta w zachodniej Turcji

Sababa Kebab – świetnie, wszystko w porządku

 

 

Najbardziej nietypowana nazwa kebaba w Polsce

W wielu lokalach serwujących dobrze wysmażone mięso w bułce lub picie znajdziemy na szyldzie także polskie nazwy. Jedną z najbardziej oryginalnych, która w wyszukany sposób działa na wyobraźnię i wyróżnia się z tłumu jest nazwa poznańskiego lokalu: Kebabanusz Je Kebaba.

To nazwa gastronomiczna, obok której trudno przejść obojętnie, więc nie mogliśmy nie zapytać właścicieli lokalu o jej historię.

 

Das Swajan, Kebabanusz Je Kebaba: Szukając nazwy dla naszego lokalu, chcieliśmy stworzyć coś innego, zabawnego i zapadającego w pamięć. Z pomocą mojego polskiego partnera biznesowego wymyśliliśmy kilka opcji. Jednym z nich był Kebabanusz – nawiązujący do kebaba, a jednocześnie do takich pojęć i postaw, jak Janusz i Grażyna czy Janusz biznesu.

 

Czemu przedsiębiorcy zdecydowali się pożenić w nazwie kebaba, orientalny przysmak z polskim Januszem?

Kebabanusz: To symbole wielu ludziom bliskie. Przekonaliśmy się o tym po otwarciu pierwszego lokalu przy ul. Marcelińskiej w Poznaniu. To nowa dzielnica mieszkaniowa, gdzie dla wielu jedzenie kebaba było poniżej ich standardów. Zbyt banalne, uliczne jedzenie. Ale szybko okazało się, że to tylko pozory! Wiele osób z sąsiedztwa po cichu, w tajemnicy zamawiało u nas kebaba przez popularne portale i aplikacje typu Pyszne.pl. Teraz widzicie skąd Kebabanusz? Wszyscy, tak jak Janusz, uwielbiają jeść kebab, ale nie każdy lubi to wyrażać, pokazywać!

Aby „Kebabanusz” zabrzmiało bardziej intrygująco dodaliśmy do niego „Je kebaba”. To sprawiło, że nazwa stałą się naprawdę zabawna – Kebabanusz Je Kebaba! To opinia nie tylko nasza, ale przede wszystkim klientów, którzy często zwracają na nią uwagę.

 

Pomyśl nad równie oryginalnym kierunkiem szukając nazwy dla swojego lokalu.

Brakuje Ci pomysłu? Zamów dobrze wysmażoną nazwę kebaba z dowozem na skrzynkę:

  Zapytaj o dobrą nazwę dla Twojej firmy ↴

   

  Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, NIP: 5881995800. Szczegóły w polityce prywatności.

   

  Komentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *