Konfekcjonowanie towarów – na czym konkretnie polega?

Konfekcjonowanie towarów to nic innego, jak ich pakowanie czy przepakowywanie celem przygotowania do wysyłki lub sprzedaży. Ważne, aby podczas wykonywania czynności związanych z konfekcjonowaniem nie naruszyć cech fizycznych pakowanych produktów.

 

Na czym polegają usługi związane z konfekcjonowaniem towarów?

Konfekcjonowanie może obejmować różne usługi w zależności od charakteru zlecenia. Towary przeznaczone do wysyłki mogą być przygotowywane przy użyciu specjalnych maszyn, ale także ręcznie. Do tego celu wykorzystuje się odpowiednio dobrane pudełka umożliwiające ich transport do klienta. W przypadku konieczności przewiezienia większej liczby przesyłek są połączone za pomocą specjalnej foli w zgrzewki.

Ten sposób pakowania pozwala na sprawny załadunek i wygodne przenoszenie towarów podczas załadunku i rozładunku. W zakres konfekcjonowania wchodzi również etykietowanie produktów, czyli odpowiednie oznaczenie opakowanych wcześniej przesyłek. To ważny etap, gdyż wszystkie produkty przeznaczone do sprzedaży muszą posiadać etykietę z nazwą produktu oraz kodem kreskowym.

Używane do tego celu etykiety mają zróżnicowany format w zależności od produktu. Mogą mieć charakter informacyjny, promocyjny lub reklamowy. Często producenci zlecają tworzenie zestawów, w których różne produkty można kupić w jednym komplecie. Takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane np. przy konfekcjonowaniu kosmetyków.

 

Jakie są zalety konfekcjonowania produktów przez firmy zewnętrzne?

Do niewątpliwych zalet konfekcjonowania towarów należy oszczędność czasu oraz ograniczenie kosztów związanych z tym procesem. Producenci zlecający konfekcjonowanie swoich towarów firmom zewnętrznym nie muszą inwestować środków ani zatrudniać dodatkowych pracowników.

Dzięki zleceniu zadań związanych z konfekcjonowaniem swoich towarów wyspecjalizowanym firmom, można skrócić czas dostawy do klienta oraz uzyskać możliwość spersonalizowania zamówienia zgodnie z aktualnymi potrzebami, np. dodać gratisy lub stworzyć zestawy promocyjne.

 

Jakie są dodatkowe usługi związane z konfekcjonowaniem towarów i na czym polegają?

Często konieczne podczas konfekcjonowania towarów jest ich przepakowywanie, określane powszechnie co-packingiem. Jest to proces wieloetapowy, polegający na umieszczeniu towaru w nowym opakowaniu. Polega on na przepakowaniu produktów z opakowań zbiorczych do pojedynczych lub do nowych opakowań z uwagi na uszkodzenie dotychczasowych.

Tak przepakowane produkty podlegają następnie procesowi konfekcjonowania. Są to zatem uzupełniające się procesy, niezbędne do przygotowania towarów do transportu lub sprzedaży. Usługi konfekcjonowania w szerokim zakresie wraz z co-packingiem świadczy Grupa, posiadająca doświadczonych specjalistów oraz rozbudowaną ofertę usług. Powierzając wykonanie usług konfekcjonowania Grupie Raben zleceniodawca ma pewność ich wykonania w sposób rzetelny i profesjonalny.

 

Zakres usług Grupy Raben związany z konfekcjonowaniem towarów

Grupa Raben jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie oferując szeroki zakres usług związanych z konfekcjonowaniem towarów, w tym:

➡ pakowanie towarów w opakowania jednostkowe
➡ pakowanie towarów w opakowania zbiorcze
➡ etykietowanie towarów
➡ tworzenie zestawów produktów
➡ co-packing

 

Nowoczesne rozwiązania dla Twojego biznesu

Grupa Raben, jako lider w branży logistycznej, nie tylko oferuje zaawansowane rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim skupia się na trwałej współpracy z firmami. Nasze nowoczesne systemy informatyczne i usługi outsorcingu magazynowego są stworzone z myślą o wsparciu i rozwoju Twojego biznesu. Jesteśmy nie tylko dostawcą, ale partnerem, który pomaga osiągać lepsze efekty. Więcej na temat nowoczesnych rozwiązań logistycznych dla biznesu znajdziesz w artykule wroclaw.hydral.com.pl.

 
[Artykuł sponsorowany]
 

Komentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *