nazwa firmy ogrodniczej

Jak nazwać firmę ogrodniczą? Tak zrobiła to Firma Krzak [INSPIRACJE]

Myślisz nad fajną nazwą firmy ogrodniczej? Przekonaj się, dlaczego warto odróżnić się od konkurencji – radzi Firma Krzak.

 

Firma krzak to potoczne określenie fikcyjnego, działającego nielegalnie przedsiębiorstwa. Zazwyczaj hasło to pojawia się tam, gdzie mowa o firmach, które oszukały klientów, rozpłynęły się z wyłudzonymi / skradzionymi pieniędzmi.

Czy zatem „krzak” brzmi sensownie jako nazwa poważnego przedsiębiorstwa? Nie – z jednym wyjątkiem: gdy odnosi się do branży ogrodniczej. To jedna, jedyna branża, w której zwrot ten zyskuje zupełnie nowe, głębsze, czysto roślinne znaczenie. Tu negatywne skojarzenia z szemranym interesem odsuwają się na bok, wręcz zyskują żartobliwą postać poprzez tą „krzaczastą” dwuznaczność.

Krzak niewątpliwie pasuje do działalności ogrodniczej, choć na pewno nie każdy zdecydowałby się na tego typu oryginalną, wręcz kontrowersyjną nazwę. Agnieszka Szamborska nawet przez chwilę nie miała najmniejszych wątpliwości – właśnie tak postanowiła nazwać swoją działalność. Czy było warto? O to pytamy dziś właścicielkę Firmy Krzak.

 

Skąd pomysł na taką nazwę dla firmy ogrodniczej?

Agnieszka Szamborska, Firma Krzak: Wszystko zaczęło się w pewną niedzielę wielkanocną. Chwilę po świątecznym śniadaniu mąż pokazał mi stronę firmy ogrodniczej i oznajmił z entuzjazmem: „Zakładamy firmę”. Roześmiałam się, a gdy padło pytanie jak możemy ją nazwać, powiedziałam bez zastanowienia: „Firma Krzak”. I oboje wybuchnęliśmy śmiechem. Bawi nas to do dziś, choć sama działalność jest jak najbardziej na poważnie.

Czemu akurat Firma Krzak?

Firma Krzak: To był pierwszy pomysł, który przyszedł mi do głowy przy zakładaniu firmy. Pierwszy i jak się okazało: najlepszy. Wiedzieliśmy, że Firma Krzak to nazwa jedyna w swoim rodzaju, charakterystyczna i zwracająca na siebie uwagę. Łatwo zapadała w pamięć. Czuliśmy, że z taką nazwą będziemy rozpoznawalni.

Jakieś inne pomysły na nazwę były w ogóle brane pod uwagę?

Firma Krzak: Rodzina i znajomi podsuwali nam bardziej standardowe propozycje: Świat Ogrodów, Iglaczek, Magnolia. Takie, które można spotkać w każdym większym mieście. Natomiast my byliśmy przekonani do Firmy Krzak. Im bardziej upieraliśmy się przy nazwie, tym większy sens widzieliśmy w tym co robimy.

Jak klienci reagują widząc taką nazwę? Zdarzają się jakieś zabawne uwagi, komentarze?

Firma Krzak: Jak najbardziej! Sporo osób zwracało na nas uwagę, gdy jechaliśmy firmowym samochodem z dużym logo (Krzako-Busem – taka nazwa przyjęła się wśród pracowników), robiono nam zdjęcia w trakcie jazdy. Niektórzy koniecznie chcieli nam tłumaczyć: „Ale wiecie państwo, że firma krzak to tak naprawdę kojarzy się z…” A ja oczywiście musiałam ich wysłuchać. 😉

Naturalnie wielu klientów musiało się do nas przekonać. Bywały sytuacje, gdy trzeba było udowodnić, że wiemy co robimy – na szczęście solidne wykształcenie, a z czasem też referencje oraz doświadczenie pomogły zrobić swoje.

Czy tego typu oryginalna nazwa firmy może pomóc w działalności?

Firma Krzak: Moim zdaniem tak! Uważam, że marketingowo wciąż wygrywamy. Zadbałam zresztą o szereg detali, żeby także poza nazwą mocno wyróżniać się od konkurencji, od tych wszystkich Kwietnych Ogrodów i Iglaczków.

Dziękuję za rozmowę!

 

PS. Szukasz unikalnej nazwy dla swojej firmy ogrodniczej? Agencja namingowa zaprasza do kontaktu:

     

    Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, ul. Kazimierska 37D, 84-230 Rumia. Szczegóły w polityce prywatności.

     

    Komentuj

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *