nazwa dla wolontariatu

Dobronosze: naming w czasach pandemii

Dobronosze, bo niosą dobro tym, którzy szczególnie jego potrzebują. Na przykład w postaci zakupów dla seniorów, grupy najbardziej narażonej na koronawirusa. To nasza nazwa dla wolontariatu, szczytnej inicjatywy z Trójmiasta.

Dobronosze to grupa wolontariuszy, która chce zrobić coś dobrego w związku z epidemią koronawirusa.

Gdy niedawno dowiedziałem się o tej trójmiejskiej akcji (roboczo zwanej po prostu Zakupami dla Seniora), pomyślałem sobie, że tak fajny i potrzebny dziś projekt zasługuje na unikalną nazwę. Chociażby po to, aby łatwiej odróżnić ten konkretny projekt od podobnych, pojawiających się w całym kraju.

Tak powstała nazwa wolontariatu Dobronosze.

Dobronosze niosą pomoc m.in. starszym ludziom robiąc dla nich zakupy, wyprowadzając psa na spacer i podejmując szereg innych działań ułatwiających życie w trudnym czasie pandemii.

 

„Inicjatywa zyskała nazwę, na jaką zasługuje – błyskotliwą, dającą poczucie bliskości i jakoś tak swojsko dobrą. Dzięki temu pomoc trafi do większej liczby osób. Brawo!” – ocenia Kuba Dusza, content creator związany z projektem Dobronosze.

Cieszę się, że za pomocą nazwy mogliśmy dołożyć własną cegiełkę do szczytnego projektu. Jeśli i Ty chcesz zostać Dobronoszem, wziąć udział w zbiórce na zakupy, sprawdź jak możesz pomóc.

 

Komentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.