nazwa firmy usługowej

Ciekawe nazwy firm usługowych, które sprzedają [PRZYKŁADY]

Nazwa firmy w Polsce kojarzy Ci się głównie z -EX /-POL / -BUD? Zobacz 8 ciekawych przykładów, które odmieniają oblicze polskiego namingu! To m.in. fajne nazwy firm usługowych i kawiarni.

 

Różowa Krowa

Ciekawa nazwa dla baru mlecznego. Mamy w niej dwojakiego rodzaju skojarzenia współgrające z mlecznym profilem działalności. Jest krowa dające mleko (mleczny bar), a zarazem krowa o różowej barwie, a więc wesoła i radosna, patrząca na świat przez różowe okulary – optymistycznie nastawiona do świata, jak każdy kto zje coś dobrego, nie wydając na to fortuny, zgodnie z ideą przystępnych cenowo barów mlecznych.

 

Ż(r)yj Zdrowo

Odważna, wyrazista nazwa cateringu dietetycznego. Wykorzystanie potocznej formy słowa „jedz” na pewno nie każdemu się spodoba, nie każdy zdecydowałby się na taką nazwę uznając ją za zbyt mocną i obcesową. Jednak tytułowe „żarcie” wtopione w „życie” i towarzysząca temu idea jest pewnym usprawiedliwieniem dla sięgnięcia po taką, a nie inną formę.

Nazwa pokazuje, że zdrowe jedzenie = zdrowe życie, jedno ściśle wynika z drugiego. W mocny, a zarazem przejrzysty sposób nawiązuje do istoty działalności. Zaletą tej nazwy cateringu dietetycznego jest właśnie głębszy przekaz – odwołanie w krótkiej formie nie tylko do samego jedzenia, ale i zdrowego trybu życia promowanego przez markę.

nazwa cateringu dietetycznego
 

Centrum Zarządzania Światem

Na kawę można wpaść do pierwszej lepszej kawiarni Cafe X, ale można też zamówić ją w Centrum Zarządzania Światem. Różnica od razu jest wyczuwalna. To oryginalna nazwa kawiarni obok której trudno przejść obojętnie, która kusi i zaprasza do skosztowania sztuki zarządzania światem. „To zarządzanie wielością stylów, smaków i propozycji” – czytamy na stronie internetowej Centrum. Kreatywnie, nieszablonowo, intrygująco.

 

GazElka

Napędzana gazem ciekawa nazwa szkoły nauki jazdy. Niby zwyczajne słowo, firma ochrzczona małą gazelą, ale jej wielopłaszczyznowość zdecydowała, że znalazła się w tym zestawieniu. W nazwie znajdziemy merytoryczny element czytelnie wiążący markę z branżą „elek”: GazELKA. W odróżnieniu jednak od wielu innych ośrodków szkolenia, gdzie słowo „elka” jest nazwą samą w sobie, tu pojęcie „elka” zostało płynnie wtopione w większą, symboliczną całość. Gazelka z innego ujęcia to także gaz („Panie szofer, gazu!”), jak i oczywiście gazela we własnej osobie: szybki i zwinny ssak z rodziny antylop. A więc: szybkość i dynamika pasujące do jazdy autem.

 

Zapytaj o nazwę dla Twojej firmy

 

Ferma Cyfr

Gdy pojawia się temat nazwy biura rachunkowego, zazwyczaj przed naszymi oczami stają poważnie brzmiące, stonowane, często łacińskie nazwy. Oczywiście – nie ma co się dziwić, w końcu biuro rachunkowe to nie lunapark. Tu wszystko kręci się wokół finansów, podatków, rozliczeń księgowo-płacowych, słowem: poważnych rzeczy, które wypadałoby ubrać w stosowną nazwę. ALE ta „stosowność” może równolegle być nieco bardziej miła dla ucha i oka, a jednocześnie nadal pasująca do powagi branży. W naszej ocenie zadanie to spełnia Ferma Cyfr. Mamy w niej cyfry, w których codziennie zanurza się księgowa oraz fermę, a więc odpowiednio przygotowane zaplecze do uprawy tych cyfr – tak, aby zaowocowały dobrymi rozliczeniami.

 

Gruby Benek

Sieć restauracji o swojsko brzmiącej nazwie. Początkowo pod tą marką funkcjonowała pizzeria, więc tu poszukajmy korzeni pana Beńka. Jest gruby, bo lubi dobrze zjeść i dzieli się tą pasją z innymi przygotowując pizzę oraz inne dania. I jest swojskim kucharzem, a nie udawanym Benitem we włoskiej „trattorii”, która często włoska jest tylko z nazwy. Tu jest polski naturalny Benek, autentyczny gość, który wie, co dobrego położyć na pizzę, aby było smacznie i do syta. Pewnie tak jadłby sam Benek!

[Sprawdź inne fantazyjne przykłady nazw restauracji]
 

Twierdza

Twierdza to pojęcia kojarzone z miejscem nie do sforsowania, zapewniającym poczucie bezpieczeństwa. „Mój dom, moja twierdza” – mówi angielskie przysłowie. Stąd twierdza ciekawie pasuje do nazwy firmy ochroniarskiej roztaczając przed klientami wizję domu, biura czy dowolnego obiektu zamienionego w twierdzę, dzięki systemowi monitoringu, alarmowi czy ochronie fizycznej. W namingu agencji ochroniarskich często sięga się do imion bohaterów mitologii kojarzonych ze odwagą, męskością, jak i do zwierząt symbolizujących siłę, budzących respekt. To jak najbardziej uzasadniony kierunek, obok którego Twierdza prezentuje się równie okazale, a nawet wyróżnia się na tle konkurencji.

 

Zhaftuj się

Fajna nazwa firmy hafciarskiej – charakterystyczna i dwuznaczna. Zapewne nie każdy zdecydowałby się na taki styl, choć ma on swoje uzasadnienie w samej specyfice działalności. Firma specjalizuje się w haftowaniu na zlecenie, a więc nazwa mówi: „Wyhaftuj coś dla siebie – Zhaftuj się!” Jest haft, jest koncepcja działająca na wyobraźnię, jest wyraźne call to action, czyli wezwanie do działania już w samej nazwie firmy.

 

Szukasz ciekawej nazwy dla swojej firmy usługowej?

  Zapytaj o dobrą nazwę dla Twojej firmy ↴

   

  Serwis DobreImieFirmy.pl szanuje i chroni dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Użytkownik wysyłając wiadomość wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Użytkownikowi przysługuje prawo wglądu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądanie zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Konrad Buraczewski Kreacja Copywriting, NIP: 5881995800. Szczegóły w polityce prywatności.

   

  1 komentarz

  Komentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *